قالب لاستیک, مقالات

ادامه واژه شناسی صفحه کلیدهای سیلیکونی

کی پد سیلیکونی

در بخش قبلی این مقاله به معرفی و توضیح برخی واژگان پرکاربرد در طراحی و ساخت صفحه کلیدهای لاستیک سیلیکونی پرداختیم . میتوانید برای مطالعه قسمت قبلی این مقاله اینجا کلیک کنید .

این مقاله نیز قصد داریم به ادامه معرفی و توضیح این کلمات پرکاربرد در صنعت طراحی و ساخت صفحه کلیدهای سیلیکونی بپردازیم.

 

ادامه واژه شناسی صفحه کلیدهای سیلیکونی

دورومتر

از دورومتر برای اندازه گیری سختی تمام سوئیچ های روی صفحه کلید و هم چنین سختی مواد اصلی سازنده صفحه کلید استفاده میشود. هرچه میزان دورومتر اندازه گیری شده در سوئیچ ها یا مواد اصلی سازنده صفحه کلید بالاتر باشد ، ماده سخت تر می شود.

صفحه کلید

صفحه کلید یک سوئیچ غیر رسانا و از جنس لاستیک سیلیکونی میباشد که برای فرایند کلیک ، تحت فشار مشخصی قرار میگیرد. اگر صفحه کلید به صورت سوئیچ های تماس مستقیم طراحی شده باشد ، کلیدهای صفحه کلید باید از نوع لاستیک سیلیکونی باشد ، اما اگر صفحه کلید به صورت سوئیچ های تماس غیرمستقیم طراحی شده باشد ، قسمت مشخصی از کلیدهای لاستیک سیلیکونی معمولاً با کلاهک های پلاستیکی پوشانده می شود.

غشاء

غشا را میتوان چیزی مانند مفصل یا یک واسط غیر رسانا دانست که باعث ایجاد لمس و ضربه در هر یک از سوئیچ های صفحه کلید می شود.

تخته مدار چاپی

یک مدار الکتریکی است که با استفاده از مواد رسانایی چون طلا ، نیکل ، سرب قلع یا کربن و به صورت دسته از خطوط ریز یا به صورت اشکال دیگری روی یک ورق کاملا عایق تولید می شود.

سکته

به فاصله ی بین پایین قرص رسانا که در مرحله تماس یا لمس اتفاق میافتد تا سطح بالای صفحه مدار چاپی که فشار از روی سوئیچ برداشته میشود میگویند.

میزان مقاومت

مقاومت الکتریکی در داخل مکعب یک سانتی متری از یک ماده رسانا را میزان دقیق مقاوت گویند. مقاومت در برابر حجم معمولاً به صورت اهم سانتی متر بیان می شود.

ادامه واژه شناسی صفحه کلیدهای سیلیکونی

گروه صنعتی تمکو متخصص طراحی و تولید انواع قالب لاستیکی ، سیلیکونی و بادی پت و پلی التیلن میباشد. تمکو با بهره گیری از مهندسان متخصص و با تجربه‌ی خود توانسته از برترین تولید کنندگان انواع صفحه کلیدهای سیلیکونی در کشور شود و با استفاده از بهترین متریال و به روزترین روش های دنیا رضایت مشتریان خود را به بهترین شکل جلب کند.

از این رو شما میتواند گروه صنعتی تمکو را در اینستاگرام و آپارات دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *