مقالات

آشنایی با لوازم سیلیکونی در قنادی

آشنایی با لوازم سیلیکونی در قنادی

آشنایی با لوازم سیلیکونی در قنادی برای تمام خانم ها واجب است چون به پخت کیک ، شیرینی، نان و شکلات علاقه زیادی دارند، همانطور که می‌دانید در قنادی لوازم بسیار زیادی وجود دارد که در ساخت آنها از متریال سیلیکون استفاده شده است به همین منظور تصمیم گرفته ایم تا شما را با انواع لوازم سیلیکونی در قنادی بیشتر آشنا کنیم.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که بیشترین لوازمی که در قنادی مورد استفاده قرار می گیرد چیست؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که از قالب های سیلیکونی کیک و شیرینی پزی، شکلات و نان در قنادی ها استفاده زیادی می شود، حال اگر قصد آشنایی با لوازم سیلیکونی در قنادی را دارید بهتر است تا انتهای این مقاله با ما در وب سایت تمکورابر همراه باشید.

در صنعت قنادی چگونه از ظروف سیلیکونی استفاده می کنند؟

اگر به دنبال آشنایی با لوازم سیلیکونی در قنادی هستید بهتر است بدانید که ظروف سیلیکونی را در قنادی به صورت حرفه ای استفاده می کنند، اما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما قصد دارید برای اولین بار از ظروف سیلیکونی استفاده کنید بهتر است داخل قالب را به روغن آغشته نمایید تا در هنگام استفاده از آن کیک ، نان و یا شیرینی به داخل آن نچسبند.

یکی از ویژگی‌ های بارز قالب های سیلیکونی انعطاف پذیر بودن آنها می باشد به همین دلیل فضای زیادی در قفسه ها به خود اختصاص نمی دهند اما این نکته را مد نظر قرار دهید زمانی که قصد دارید مایع یا خمیر را به داخل قالب بریزید باید قالب را بر روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید چون قالب های سیلیکونی بسیار نرم هستند و احتمال دارد با قرار گرفتن بر روی سطح ناهموار، استقامت خود را از دست دهد.

آشنایی با لوازم سیلیکونی در قنادی

چرا در قنادی از قالب های سیلیکونی استفاده می شود؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود چون بر این باور هستند که سیلیکون در مقابل حرارت مقاومت بسیار پایینی دارد، اما این مسئله کاملا برعکس بوده و مقاومت قالب های سیلیکونی در مقابل حرارت بسیار بالا می باشد. البته این مسئله به جنس سیلیکون هم بستگی دارد و بعضی از قالب ها که از سیلیکون با کیفیت در ساخت آنها استفاده شده است تا گرمای حدود 375 درجه سانتی گراد را تحمل می کند که این مسئله باعث شده قنادی ها بتوانند تمام دستورات پخت شیرینی، کیک، کوکی و انواع نان را با استفاده از این قالب ها اجرایی کند.

نحوه خارج کردن کیک از قالب سیلیکونی

قالب سیلیکونی از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است، بهتر است بدانید بعد از اینکه آن را از فر خارج کردید باید حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه، قالب به علاوه محتویات داخلش را بر روی یک صفحه قرار دهید تا قالب خنک شود. توجه داشته باشید که قبل از خارج کردن محتویات از داخل قالب آن را برش نزنید چون به همان میزان که قالب های سیلیکونی در مقابل حرارت مقاومت دارند در مقابل اشیا تیز ضعیف هستند. در انتها برای طراحی و ساخت قالب مورد نظر خود از طریق صفحه (تماس با ما) با مدیر وب سایت در ارتباط باشید.

کیک

نتیجه گیری

مطمئنا تا قبل از مطالعه این محتوا اطلاعات کافی نسبت به لوازم سیلیکونی که در قنادی استفاده می شود نداشته اید اما با مطالعه مقاله آشنایی با لوازم سیلیکونی در قنادی اطلاعات نسبتاً کاملی به دست آورده اید. شایان ذکر است اگر نمی دانید سیلیکون چیست بهتر از طریق لینک مورد نظر وارد محتوای مربوطه شده و اطلاعات خود را در مورد سیلیکون کامل کنید و در انتها اگر نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید تنها کافی است بر روی لینک قالب سیلیکونی کلیک کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *