مقالات

آشنایی با دستگاه تزریق

دستگاه تزریق لاستیک سیلیکون

آیا تا به حال نام دستگاه تزریق سیلیکون و یا دستگاه تزریق پلاستیک را شنیده اید؟ این دو دستگاه یکی از کاربردی ترین دستگاه های تزریق در سراسر کشور محسوب می‌شوند که بسیاری از افراد با استفاده از این دستگاه ها، محصولات بسیار متنوعی را تولید می کند به همین منظور ما قصد داریم در این محتوا شما را با دستگاه تزریق پلاستیک و دستگاه تزریق سیلیکون بیشتر آشنا کنم. لازم به ذکر است بدانید راه اندازی یک کسب و کار با استفاده از دستگاه های تزریق هزینه بسیار معقولی دارد و شما می توانید با هزینه پایین با استفاده از این دستگاه ها کسب درآمد کنید.

چون در حال حاضر محصولات بسیار زیادی توسط این دو دستگاه تولید می شوند و نکته بسیار مهم، پر مصرف بودن لوازمی است که می توان با  دستگاه تزریق تولید کرد. در واقع شما به هر میزان که محصول تولید می کنید به فروش می رود. در انتها پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات کامل نسبت به دستگاه های تزریق پلاستیک و سیلیکون بدست می آورد.

آشنایی با دستگاه تزریق

در این قسمت از محتوا قصد داریم شما را با دو نمونه از دستگاه های تزریق آشنا کنیم، توجه داشته باشید که در قسمت زیر نام دستگاه ذکر شده است و هر کدام به صورت مجزا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با این دو دستگاه تزریق پاراگراف بعد را مطالعه کنید.

  • دستگاه تزریق سیلیکون
  • دستگاه تزریق پلاستیک
دستگاه تزریق سیلیکون

آشنایی دستگاه تزریق سیلیکون

دستگاه تزریق سیلیکون یکی از پرکاربردترین دستگاه های موجود در کشور محسوب می‌شود که در بسیاری از صنایع، از محصولات تولید شده توسط این دستگاه استفاده می شود. بهتر است بدانید که از این دستگاه ها در تولید محصولات برای صنایع پزشکی، نگهداری نوزاد، هوافضا، الکترونیک، صنایع عمومی، خودروسازی و بسیاری از از صنایع دیگر استفاده می شود. برای مثال بسیاری از قطعات خودرو را مشاهده می کنید که توسط دستگاه تزریق سیلیکون تولید و به بازار عرضه شده اند، و شما هم میتوانید با پیشرفت بازار خودرو و تعداد بالای آن در سراسر کشور از این دستگاه درآمد خوبی را کسب کنید.

لازم به ذکر است بدانید فرایند تزریق LSR یا همان تزریق سیلیکون از سال ۱۹۷۰ میلادی تا به امروز در حال انجام است، همانطور که در قسمت بالا مطالعه کردید یکی از فعالیت های عمده این صنعت در بخش خودروسازی می باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که صنعت تزریق سیلیکون به چه دلیل این میزان پیشرفت را داشته است؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که با استفاده از دستگاه های تزریق سیلیکون می‌توانید محصولاتی را تولید کنید که از دقت بسیار بالایی برخوردارند که این مسئله می‌تواند در بسیاری از صنایع تاثیر مثبت بگذارد.

آشنایی دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک به دستگاه گفته می شود که برای تولید لوازم پلاستیکی مانند ظروف و حتی لوازم بازی کودک مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که این روزها بسیاری از لوازم مورد استفاده در منازل پلاستیکی بوده است، در نتیجه شما می توانید با استفاده از این دستگاه به کسب درآمد بپردازید. شاید برای شما سوال پیش بیاید که تزریق پلاستیک چگونه صورت می گیرد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که این تکنولوژی بسیار منحصر به فرد است و با استفاده از آن می توان قطعات پلاستیکی مورد استفاده را به صورت انبوه تولید کرد.

اما روش تزریق پلاستیک به این گونه است که ابتدا گرانول های پلیمر باید ذوب شود بعد از آن در قالب تزریق قرار بگیرند. توجه داشته باشید که قالب تزریق، وظیفه خنک کردن پلاستیک مایع را دارد. بعد از این مرحله شما می توانید با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک محصول مورد نظر خود را تولید کنید، امروزه تقریباً تمام لوازم پلاستیکی که از آن استفاده می‌کنید توسط دستگاه های تزریق پلاستیک تولید و به بازار عرضه می‌شود در نتیجه می توان گفت که یکی از پرکاربردترین دستگاه های صنعتی موجود در کشور محسوب می شود.

دستگاه تزریق پلاستیک

آشنایی با انواع دستگاه تزریق پلاستیک

اگر قصد دارید با انواع دستگاه تزریق پلاستیک آشنا شوید بهتر است بدانید که این دستگاه در دو نوع مختلف تولید و به بازار عرضه می شود که نمونه اول آن دستگاه هیدرولیکی و نمونه دوم آن دستگاه برقی یا هیبریدی می باشد. لازم به ذکر است بدانید که دستگاه‌ های هیدرولیکی در سال ۱۹۳۰تولید و به بازار عرضه شده است، البته تا به امروز تغییرات بسیار زیادی در تولیدی این نمونه دستگاه تزریق پلاستیک ایجاد شده است، برای مثال بهتر است بدانید که بسیاری از ضعف های این دستگاه پوشش داده شده و به مزایای آن اضافه شده است.

دستگاه تزریق پلاستیک نمونه دیگر هم دارد که آن نمونه برقی یا هیبریدی می باشد. توجه داشته باشید که این دستگاه در سال ۱۹۸۴ توسط کشور ژاپن تولید و به بازار عرضه شد، دستگاه هیبریدی تزریق پلاستیک هیچ نوع آلودگی روغنی ندارد و می توان گفت که این گونه از دستگاه برای محیط زیست بسیار مناسب می باشد. در ثانی به این نکته توجه داشته باشید که بیشتر لوازم پزشکی مانند سرنگ، ظرف های پتری در سایز کوچک متوسط توسط این دستگاه تولید می‌شود چون این دستگاه دارای دقت بسیار بالا می باشد.

دستگاه تزریق

جمع بندی

 بسیاری از افراد بر این باور هستند که خرید دستگاه تزریق پلاستیک و سیلیکون نیاز به هزینه و سرمایه هنگفت دارد و تولید لوازم سیلیکونی و پلاستیکی کار بسیار سختی است اما با مطالعه این محتوا مطمئنا به این نتیجه خواهید رسید، که این دستگاه ها تمام اتوماتیک می باشند و هزینه بسیار کمی برای خرید این دستگاه ها نیاز است. در ثانی مواد اولیه برای تولید محصولات سیلیکونی و پلاستیکی به وفور یافت می‌شود و هیچ وقت شما مشکل خرید مواد اولیه را نخواهید داشت. در نهایت اگر به دنبال ایجاد یک درآمد ثابت و مطمئن هستید پیشنهاد می کنیم برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک یا دستگاه تزریق سیلیکون اقدام کند و نگران کار کردن با آن نباشد چون شما سریعا می توانید با استفاده از یک دوره آموزشی رایگان که نمونه‌های آن در اینترنت یافت می شود به تولید لوازم پلاستیکی وسیلیکونی بپردازید.

برای دانستن بیشتر در انواع قالب های پلاستیک میتوانید به بخش نمونه کارهای ما مراجعه بفرمایید.

منتظر دیدار شما در گروه صنعتی تمکو رابر هستیم هستیم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *