Uncategorized @fa

آشنایی با اجزای قالب تزریق پلاستیک

آشنایی با اجزای قالب تزریق پلاستیک

بسیاری از افراد بر این باور هستند که بعد از طراحی قالب تزریق پلاستیکی در نرم افزار catia می توان آن را به دستگاه فرز سی ان سی داد تا بعد از آماده شدن قالب تزریق پلاستیک قطعه مورد نظر را تولید کنند. اما اصلا به این صورت نیست و کار پیچیده تر از این مسائل است در واقع بهتر است بدانید قالب تزریق پلاستیک دارای اجزای متعددی می باشد که شما باید به طور کامل به آنها آشنا بشوید.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که یک قالب تزریق پلاستیک از چه اجزایی تشکیل می شود؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که اجزای قالب تزریق پلاستیک پنج قسمت می باشد که در قسمت زیر با این اجزا آشنا خواهید شد.

آشنایی با اجزای قالب تزریق پلاستیک

همانطور که در قسمت بالا و اینستاگراممان مطالعه و مشاهده فرمودین اجزای قالب تزریق پلاستیک دارای ۵ قسمت مختلف می باشند که قسمت اول کفشک ها میل و بوش راهنما است، قسمت دوم سیستم تغذیه غالب، قسمت سوم سیستم پل و پران، قسمت چهارم سیستم خنک سازی و هواگیری، قسمت پنجم کشویی، قفل کن و سایر اجزای تکمیلی می باشد، اما بهتر است بدانید که در ابتدا باید با بخش های اصلی قالب تزریق پلاستیک آشنا شوید.

نرم افزار

آشنایی با بخش اصلی قالب تزریق پلاستیک

توجه داشته باشید در این بخش می توانید اطلاعات مفیدی در مورد اجزای قالب تزریق پلاستیک به دست بیاورید، بهتر است بدانید که برای تزریق پلاستیک باید در هر شرایطی از یک قالب تزریق استفاده کنید که در در اکثر موارد این قالب از متریالی همچون فولاد ساخته می شود.

شایان ذکر است بدانید که هر قالب تزریق پلاستیک از اجزای مختلفی تشکیل می شود که اعضای آن در قسمت بالا معرفی شدند اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد که شما در این بخش باید با آن روبرو شوید، در واقع قالب تزریق پلاستیک از دو بخش اصلی تشکیل می‌شود که یک بخش آن ثابت و بخش دیگر آن متحرک است.

بخش متحرک آن با هر بار تزریق به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود و این عمل باعث می شود تا قطعه مورد نظر تولید شود. البته بهتر است این نکته را هم بدانید که بعد از تولید قطعات دستگاه به طور اتوماتیک برای تولید قطعه بعدی آماده می شود.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که در بخش اصلی قالب تزریق پلاستیک به کدام قسمت ثابت و کدام قسمت متحرک گفته می شود در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که در قسمت زیر تصویر قرار داده شده است و در آن تصویر ۴ قسمت با نام های قطعات، کویتی قالب، مرز قطعه گیری و هسته قالب نشانه گذاری شده است که بخش ثابت کویتی غالب است و بخش متحرک هسته قالب می باشد.

اجزای قالب تزریق پلاستیکنتیجه گیری

بسیاری از افراد بر این باور هستند که بعد از طراحی قالب با نرم افزار catia به راحتی می توان قطعه را تولید کرد اما پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را به صورت کامل در وب سایت cheche مطالعه کنید تا با اجزای تزریق قالب پلاستیک آشنا شوید چون این مطلب می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “آشنایی با اجزای قالب تزریق پلاستیک

 1. آواتار حسین ملک حسین ملک گفت:

  سلام صبح بخیر.
  سوال داشتم محضرتون و اون اینکه آیا ممکن هست بین سیلیکون و فلز(ورق نازک ضخامت 0.5 میلی متر) چسبندگی ایجاد کرد؟
  یعنی قطعه ای سیلیکونی تولید بشه که ما بین اش ورق فلزی 0.5 میلی متری وجود داشته باشه.

  1. آواتار Admin Admin گفت:

   سلام بله. این اتفاق با کمک چسبهای اتصال فلز به سیلیکون در قالب در زمان پخت صورت میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *